Ole Sa kui kogenud tahes, töövestlus on asi, mida oodates tuleb ikka närv sisse ja mõtted, mis enne olid peas olemas on kui õhku haihtunud. Tihti võib see ärevus tekitada ka kohmetuid olukordi ja inimesest võib jääda hoopis teine mulje. Tema õige potentsiaal ei pruugi sellises olukorras välja tulla ja tööandja võib jääda ilma heast töötajast, kes talle tegelikult sobiks. Sina, olles värbaja, tahad kindlasti selliseid olukordi iga hinna eest vältida.
Värbaja üks kohustusi peaks olema stressi maandamine kandideerijal, et töövestlus võimalikult mõnusalt sujuks.
Sest Sina oled ju see, kes kogu värbamisprotsessi juhib ja Sinu otsusest oleneb, kas tööle kandideerija osutub väljavalituks. Seega on värbaja töös oluline aidata kandidaadil närvilisusega hakkama saada ja säilitada rahu. Toome Sulle siinkohal mõned näited, kuidas on võimalik kandideerija stressi maandada ja selle läbi intervjuu produktiivsust tõsta.
- Anna intervjuu alguses kandidaadile võimalus tutvuda ametijuhendiga (võimalusel), või mõne muu Sinu organisatsiooni jaoks olulise dokumendiga. See võimaldab tal mõtted muretsemiselt eemale viia ja end koguda.
- Tee intervjuu alguses kandidaadile presentatsioon enda suurepärasest ettevõttest. See võtab tema silmad särama ning hävitab närvilisuse. Kindlasti keskendu presentatsioonis positiivsele ja töökohaga kaasnevatele lisahüvedele.
- Üks võimalus on pidada vestlust hubases ja pigem mitte ametlikus õhkkonnas. Selle jaoks sobib suurepäraselt mõni hubane kohvik või ka kontori puhkenurk.
- Kaasa esimesse vestlusvooru võimalikult vähe intervjueerijaid, sest palju “ülekuulajaid”/jälgijaid ei mõju positiivselt. Rohkem inimesi on mõistlik kaasata intervjuu läbiviimisse järgmistes etappides.
- Ole sõbralik ja toetav, näita alati üles kandidaadi osas lugupidavust ja tema olulisust. Anna märku, kui õnnelik Sa oled, et ta otsustas osaleda konkursil.
- Intervjuu käigus tee märkmeid paberile, mitte arvutisse. Arvuti olemasolu tekitab “seina” Sinu ja kandidaadi vahelises suhtluses. Samuti võimendab see ametliku keskkonda.
- Võimalusel ära ürita paberile tehtud märkmeid varjata, sest see ei tekita kandidaadis usaldust.
Kui neid soovitusi järgida, siis on Sinu töövestlused nii Sulle kui ka kandideerijale pingevabad ja edukad. Kui Sa aga tunned, et ei ole ise värbamisel nii osav, siis tasub kindlasti kaaluda abilist väljastpoolt. TeamCreatoril on värbamises pikaajaline kogemus ja eelnevate soovituste kasutamine on meie jaoks igapäevane. Võta julgelt meiega ühendust ja arutame koos läbi erinevad võimalused, mida me pakume.